SURVIVOR v Roztokách

Termín: 3.-5.5. 2024
Autor: Bizon

Jednoho deštivého odpoledne se sešla na nádraží skupina lidí, kteří se přihlásili do letošního Skaut Survivor 2024.
Když jsme dorazili na místo pořádání letošní show, tak jsme byli nemile překvapeni, jelikož jsme se asi omylem přihlásili do nějaké fakeové verze survivora. Toto tvrzení potvrdil fakt, že jsme už měli své ubikace postavené a místo krásného ostrova jsme byli někde na okraji města a kolem byl průměrný český les. Dokonce se nám podařilo zahlédnout i pár místních domorodců, ale vypadali, že z naší návštěvy nejsou nadšení.
Po krátké debatě s pořadateli jsme se dověděli, že letos bohužel nebyl dostatek financí na jinou destinaci, a že tohle je URČITĚ ten PRAVÝ SURVIVOR.

Rozhodli jsme se teda, že to zkusíme. Hned poté jsme byli rozděleni na dva týmy: Lovci a Titáni. Prvním naším úkolem bylo, posbírat si nějaké suroviny, abychom si mohli rozšířit naše příbytky. Při této zkoušce jsme si vyzkoušeli i naši odolnost vůči vodě, jelikož v celém průběhu večerní zkoušky pršelo. Večer jsme zakončili velmi kulturním a vzdělávacím filmem a šlo se na kutě.

Hned ráno jsme dostali za úkol se naučit určité uzly, abychom je v té kruté a nelítostné přírodě dokázali využít, například na spojení lan nebo na svázání a následné zlikvidování otravného člena týmu. Odpoledne byla velká hra, kdy jsme museli běhat a sbírat suroviny pro vylepšení našeho obydlí. Bohužel to nebylo ale tak jednoduché, protože nám bylo řečeno, že můžeme mezi sebou bojovat a krást si suroviny a peníze. V tu chvíli vypukla velká mobilizace a snažili jsme se získat co nejvíce zbraní, abychom dokázali ubránit naše věci.
„Cože?!, co to je za přeópené NPCéčka!"
To byla jedna z prvních vět, kterou jsem zaslechl u svého spoluhráče, když se proti nám rozeběhla skupina místních naštvaných domorodců se zbraněmi v ruce. Rychle jsme usoudili, že získat materiály diplomatickou cestou nebude ta správná cesta, a tak jsme se do nich pustili svojí největší silou. Po dlouhé a vyčerpávající bitvě se nám nakonec podařilo místní nerudné domorodce zahnat a obrat je o jejich věci.

Zbytek dne se nesl v duchu odpočinku, jelikož jsme byli po předchozím boji vysíleni, ale večer se dělo něco, co nikdo nečekal. Hlavní pořadatelé se rozhodli, že náš "ostrov" odpálíme. Touto zprávou jsme byli zpočátku zaskočeni, ale pak nám došlo, že se konečně můžeme pomstít těm otravným domorodcům, kteří nás neměli moc v oblibě, a tak jsme celý večer připravovali plán odpalu a snažili se nalézt a vyrobit co nejvíce TNT, co to šlo. Celý ostrov jsme odpálili další den dopoledne a konečně se tak pomstili našim milým sousedům z divočiny.

I když jsme nakonec nikdo nevyhráli a nedostali jsme nikdo peníze, tak si myslím, že to byl ten nejlepší survivor, který kdy v televizi běžel.