Svojsíkův závod - krajské kolo

Termín: 2.-4.6. 2023
Autor: Piškot

Jednoho krásného pátku, na hlavním nádraží, se sešla skupina skautů. Přítomní byli: Kaktus, Hynek, Odysseus, Piškot, Ministr, Ostříž, Pavouk a Magaly. Naštěstí měli nejlepší jméno ze všech skupin Megaparadraci (možná až na Pusy).

Samozřejmě nemůžeme čekat, že by skauti dorazili v čas, ale nakonec jsme se sešli všichni a byli jsme připravení vyrazit. Jak už můžete čekat, když jsme byli na nádraží tak jsme jeli vlakem. Už ve vlaku jsme potkali spoustu skautských NPC’s. Po dvou hodinách jsme dorazili do Hradce. Tam jsme potkali mnohem větší stáda skautských NPC’s. Konečně se nám povedlo dorazit na naše tábořiště a po dvou hodinách (nebo nám to tak přišlo) jsme zaregistrovali a připravili spaní.

Ráno, když jsme vstali, viděli jsme bandu vodních skautů, jak dělají rozcvičku v plavkách, tak jsme se sborově rozhodli že tohle přesně dělat nebudeme. Dopoledne jsme se začali připravovat na modul závod. Když jsme vyráželi tak jsme se málem ztratili, ale díky našim navigátorům Odysseovi a Kaktusovi jsme dorazili na první stanoviště a začali hledat spoje, jak se dostat z Prahy do Miletína. Tahle část závodu byla taková lehká ale dlouhá. Další byla disciplína pozorovaní, jelikož to bylo podle jedné kapitoly Kytice jménem Kolovrátek, tak jsme většinu věcí věděli předem. Spočívalo to v tom, že jsme měli omezený čas a hledali důkazy kdo a jak zabil mladou dívku. Další byla naše oblíbená část, zdravověda. Tam nám to vyšlo úplně úžasně, protože jsme dostali Ministra Ostříže a Magaly. Museli jsme ošetřit opilého Ostříže, který pořád mluvil o nějakém Milanovi. Po tom co jsme ošetřili našeho střediskového opilce, jsme vyrazili na další stanoviště. Další byla lanová dráha, ta šla docela hladce, až na to že se Odysseus pořezal (pořád pořádně nevím jak). Pak přišlo teď už legendární řešení krizové situace. To původně pro všechny zdarma body, ale samozřejmě nám se to povedlo pokazit. Měli jsme získat poklad, nebo to bylo to co nám řekli a my jsme se na nic neptali a vyrazili. Povedlo se nám najít poklad, ale byl tam nějaký nevzdělaný doktor, který by spíš všechny zabil svojí neznalostí. Tak jsme ho okradli o poklad a utekli. Což samozřejmě byla špatná volba. Takže tohle stanoviště jsme pokazili. Pak přišlo řešení problému, to prakticky bylo, že jsme měli poskládat obrazce na papíru za čas, tak to nám šlo. Po krátkém běhu jsme se vrátili a zbývaly nám ještě dvě hodiny tak jsme se poflakovali a já jsem si zkoušel opakovat dopravní značky a samozřejmě jsme navštívili cukrárnu, ve které byl pán který ještě nevynalezl inflaci a měl zmrzlinu za 15 kč, takže se rychle stal naším oblíbeným krámkem.

Pak už byl čas na modul brány. Modul brány byl prakticky soutěž jednotlivců. Já jsem byl na dvou disciplínách a to byla doprava a manuální zručnost. Pro ty, co si neumí představit věci pod manuální zručností, tak to prakticky je šití a uzle, z těch jsem měl strach protože já a uzle nejsme kamarádi, naštěstí to bylo šití což trochu umím. Tak ze začátku jsem šel na dopravu, kterou jsem docela pokazil, ono to bylo ve stylu domina a já jsem to měl postavený že značka pozor žáby neexistuje. No alespoň jsem se naučil něco nového. Pak přišlo šití to bylo docela lehký, měl jsi jenom přišít knoflíky na košili. Po bránách jsme se společně sešli a šli jsme do restaurace (popravdě to tam moc dobrý nebylo, ale byla to vítaná změna po rohlících). Když jsme se vrátili tak jsme pozorovali nějaké podezřelé skautské NPCčko, které, jak jsme si všimli, si měnilo trika podle nálady, nebo to aspoň byla naše teorie. Pak jsme hráli buldoky a šli jsme spát. Další den jsme měli slavnostní nástup, kde nám oznámili, že jsme skončili 8/16. Pak už jen byla cesta zpátky a takhle skončila naše výprava.