HKV 3x3 vol. 2

Druhý pokus snad tentokrát vyjde...

Účast na akci je podmíněná doložením bezinfekčnosti (dokončené očkování, prodělaní nemoci COVID-19, PCR test mladší než 72 hodin). Tímto se prosím prokažte na srazu. Antigenní test nebude uznán. Děkujeme za pochopení.

Přihlasit na akci se můžete vyplněním formuláře ZDE... a to do neděle, 31. října 2021 23:59 (čím dříve, tím lépe).

Případné dotazy směřujte prosím na vedoucí na konci schůzek (případně pište panu Rychlíkovi na mail mstrauss@seznam.cz).

Byl sychravý pozdní večer a všude kolem zastávky Nad Klamovkou se zvedala hustá mlha. Stál jsem sám, když se z mlhy ke mně pomalu blížila cizí osoba. Šedé kontury pomalu začínaly nabývat na detailu a z neznámého se vyklubal podivný pán v černém kabátu. 
Jenže toto jsem už zažil. Jakoby se znova opakovala ona podivná scéna z loňského roku.

"Proč jsme tady?" Touto existenciální otázkou mě zcela vytrhl z myšlenek na znovuprožívání této scény..
"Cože?" zeptal jsem se neznámého. Hned jsem si pomyslel, že se vše odehrává jako minule.
"Pojď sem," snažil se mě neznámý přilákat. Já byl však obezřetný.
"Ty nekecej!" Tento povel nebyl adresován mně ani nikomu v okolí, vždyť jsme tam byli sami...
"Ty jsi blázen," konstatoval jsem očividný fakt neznámému, jako bych opakoval předem připravený scénář. Tohle jsem mu řekl přeci i minule…
Onen pán se na mě podíval se zvláštním výrazem šílence.
"Já nic, já nic..." a z ničeho nic tento podivín zmizel v mlze. 
Zdálo se mi to? Nebo se snad ze mě stává blázen? Dějí se věci znova a znova?
O víkendu naštěstí vyrážím na Hezkou, Klidnou Výpravu, tak si tam snad odpočinu.


HKV je zpět a zase to bude jízda, teda pokud se pojede... Akce pro skauty z 319. oddílu přinese mnohé nevšední zážitky. Nebude chybět tradiční cesta někam ani cesta zpátky do Prahy. Těšit se můžete i na přespání někde na něčem a k jídlu bude všemi oblíbené něco. A pokud všechno vyjde, tak bude i něco velkého v nějaký z těch dnů.


Trocha historie:
HKV vzniklo kdysi dávno v roce 2012. Z původně čistě vojenské tajné akce se však vyklubala skvělá příležitost, jak zajistit levnou pracovní sílu na různé drobné práce pro oddílové papaláše. Nutno podotknout, že celá akce za ta léta dosti nabobtnala a je nyní opředena neuvěřitelnými legendami a protkaná  nesmyslnými rituály, které se dodržují dodnes. HKV už tedy není "jen" nějaká akce, je to stav mysli, něco, co člověka přesahuje. HKV umožňuje transendenci těla i ducha do nové podoby bytí či nebytí, oč tu běží. Když se za jasné noci koukáte na hvězdnou oblohu nad vámi, je HKV ve vás. Když se koukáte do propasti, hledí HKV zpátky. Když se do lesa volá, HKV se z lesa ozývá. HKV je na dně skleničky, komu se nelení, tomu se HKV. Známý citát filosofa R. De Alácarte zní "Ego cogito, ergo HKV" (Myslím, tedy HKV). 

Co vlastně znamená HKV? Mezi historiky střediska Mawadani i historiky mimo naše středisko nepanuje jednotný názor na toto označení. Ustálený konsensus udává, že se jedná o zkratku "Hezká Klidná Výprava". Ovšem objevuje se i mnoho jiných názorů jako například Hutně Krásná Vidina, Hodně Křáplé Vajíčko, Hrozný Konspirační Výmysl či Hmmm, Kurňa, Výbuch. Dokonce se okrajově objevuje i názor, že tato zkratka ve skutečnosti nic neznamená, že se jen jedná o další mystifikaci, kterou si připravila skupina nudících se vedoucích. 
Ani jeden však nemá pravdu. Zkratka HKV má historicky nezanedbatelný význam. Co tedy tato zkratka znamená? Vlastně je to jednoduché, HKV ---CENZUROVÁNO---. Tak vidíte, teď už jste o něco chytřejší.

Pro středisko Mawadani zpracoval tým badatelů a cestovatelů v čase v roce 2035.
Některé části textu byly cenzurované Ochránci časoprostorového kontinua. Omlouváme se za to, ale tok času musí být zachován. 

Termín: 5.11. - 7.11.2021
Sraz: v pátek v 17:40 na Hlavním nádraží u cedulí (zde...)
Návrat:  v neděli v 17:49 na Hlavním nádraží u cedulí (zde...)
Místo:  Hradecz Reginae
Cena: 350,-

S sebou: Jídlo a pití na páteční večer,  roušky (FFP2, nejlépe 2x), oblečení na víkend, spacák, karimatku, přezutí, jídelní set (ešus, hrníček, lžíce), 1x oblíbený nealkoholický nápoj (alespoň 1l, uzavřený), košile, motýlek, kalhoty (společenské oblečení), NERF + náhradní munice (tradičně pokud máte), plavky a ručník, 1 předmět s námořní tématikou do tomboly (originalita a humor se cení!), medžiky (pokud máte).

Vložil: Rychlík z jiné dimenze